Flossing

flossing-2-3086Flossing to pierwsza kompletna metoda terapeutyczna i treningowa z wykorzystaniem elastycznych taśm, które owijane są na poszczególne stawy lub poszczególne części ciała.

Metoda obejmuje zarówno testy diagnostyczne jak i terapię poszczególnych partii ciała.

Metoda ta została stworzona i wykorzystywana przez amerykańskiego fizjoterapeutę i trenera Crossfit dr. Kelly Starett. Obecnie konsekwentnie rozwijana przez Saschę Seifert-a oraz Dominika Suslika, którzy są w ścisłej współpracy z wybitnymi naukowcami z dziedziny sportu wyczynowego i terapii.

Metoda ta bazuje na zastosowaniu technik kompresyjnych przy wykorzystaniu taśm lateksowych- tzw. flossbandów.

 Flossing systematycznie bazuje na założeniach terapeutycznych z osteopatii i fizjoterapii w połączeniu z treningiem funkcjonalnym oraz treningiem siłowym.

Działanie i efekty:

 ◾Przywraca swobodny poślizg między powierzchniami tkanek, które pracując przesuwają się po sobie. Tkanki mają jednak skłonność do sklejania się i ruch w tym przypadku jest zakłócony. Ucisk który uzyskujemy dzięki naszej taśmie powoduje, że struktury mięśniowo-powięziowe rozklejają się gdy np. robimy przysiad.

 ◾Zmniejsza obrzęk i usprawnia staw.

 ◾Gdy taśma zostanie rozwiązana automatycznie zwiększa się przepływ krwi w danym obszarze. Ma to szczególne znaczenie w miejscach o słabym ukrwieniu.

 ◾Usprawnia staw i przywraca w nim zakres ruchu.

 

TOP