Masaż Banką Chińską

Bańki chińskie są odmianą baniek próżniowych i zbudowane są z gumy. Podciśnienie wytwarzane jest tutaj poprzez naciśnięcie bańki na ciele pacjenta i wywołanie efektu ssania.
Masaż Bańką Chińską polega na wytworzeniu podciśnienia, które doprowadza do wciągnięcia skóry do bańki.

Tworzące się w bańce podciśnienie powoduje, że z małych naczyń krwionośnych zostają wyssane pewne ilości białych i czerwonych ciałek krwi. Po wynaczynieniu stają sie one "ciałem obcym" i zostają usunięte z organizmu. Z "ciałem obcym" usuwamy toksyczne związki, które sie tam znajdują. W miejsce usuniętych krwinek napływa "świeża", utlenowana, pożywna krew, która przyspiesza regenerację i ożywia obszar. Metoda ta powoduje wzmożony ruch krwi, limfy i rozgrzewa masowane miejsca.

To bardzo intensywny masaż. Gdy bańka zastyga na fragmencie skóry odczuwa sie pieczenie. Podczas przesuwania jej wydaje się, że ciągnie mięśnie ku górze.

Po chwili skóra mocno się zaczerwienia. Jej przekrwienie zależy od stopnia dolegliwości. Różnice są bardzo odczuwalne np; po bardziej napiętej stroniemasaż wydaje się mocniejszy, jakby bańka silniej przyssała się do skóry i głębiej oddziaływała, mimo że po przesunięciu w inne miejsce ta sama bańka działa łagodniej.

Tam gdzie stan był najgorszy np; zaawansowny cellulit widać zaczerwienione obszary. Zdrowe okolice pozostaja bez zmian. Ślady ustępuję po 2-7 dniach a samopoczucie i stan skóry oraz tkanki podskórnej zdecydowanie poprawia się.
Terapia podciśnieniem ma na celu rozproszenie czynników patologicznych, zmniejszenie obrzęku i bólu.

Ma zastosowanie przy bólach mięśni przykręgosłupowych oraz w masażach estetycznych, odchudzających i modelujących. Skutek masażu modelującego sylwetkę to piękna i jędrna skóra bez oznak cellulitu, wymodelowane smukłe uda oraz ukształtowane pośladki, ktore można "podnieść" likwidując efekt opadania.

Do głównych przeciwskazań zaliczamy żylaki, zaburzenia krzepliwości krwi, uszkodzenie naskórka, zmiany skórne, kruchość naczyń - tzw "naczynka", gorączka powyżej 38 stopni.

TOP